45. SAYI ÇIKTI

  • 91 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı çıktı. Kapağında, Richard Mille UP-01 Ferrari modelinin, sanatçı Danny Sangra tarafından yorumlanmış versiyonuna yer veren 45. sayıya info@qpmagtr.com adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.

Evrensel eğilimleri takip etmek ile özümsemek arasında fark var. Sorgulamanın ne denli önemli olduğunu kabul etmek ile birlikte farklılaşmanın git gide zorlaştığı standart bir dünya içerisindeyiz. Öyle ki yeni normaller artık hayatımızın olağan döngüsüne girmiş, hatta monoton bir hale bile dönüşmüş olabilir. Teknoloji ile birlikte çehre değiştiren aksiyonlar ve her daim serotonin salgıladığını düşündüren ruh hallerinin ne denli gerçek olduğu bir soru işareti olarak karşımıza çıksa da öze dönebilmenin ilk adımı farkındalık ile atılıyor.

Panerai’nin CEO’su Jean-Marc Pontroué var olan trendin tamamıyla bir parçası olmaktansa yenilik yaratmayı bir olgunun belirtisi olarak yorumluyor. Moda klasik takım elbise dikişlerine konformist bir yaklaşım benimsiyor. Yaş artık sadece bir rakamdan ibaret olurken otomobil markaları muhtemelen değişmesi en zor tarafını, logolarını değiştiriyor. Sanat ile teknoloji diyaloğu bir dizi sosyolojik tespitlerin neticesinde insanların algısını farklı bir öne çekiyor ya da bir şekilde hipnotize ediyor. Kim bilir… Değişim noktalarının farkındalıklarına odaklanarak ele aldığımız birçok meseleden sadece birkaçıydı bu referanslar. Genel bakış ile kişisel olarak daha derin anlamlar çıkarmanız da mümkün tabii ki. Keyifli okumalar…