43. SAYI ÇIKTI

  • 123 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı çıktı. Kapağında, Rolex’nin GMT-Master II modeline yer veren 43. sayıya info@qpmagtr.com adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yenilenen ve güncellenen adımları takip etmek için bir dizi nedenimiz var. Çağa ayak durmak hiyerarşi piramidindeki yerini alırken geçmiş zamanlardan da hazlihazırda etkilendiğimiz kesin.

Hal böyle olunca farklılaşan mevzuları incelemek bir bakıma sıra dışı kelimesi ile eşleştirilebiliyor. Yüksek saatçilikte de beklenmedik hamlelerin atıldığı zamanlardayız. Olağan dışı gelişmeleri spesifik olarak Rolex üzerinden ele alırsak kurma kolunun taraf değiştirmesi meselesini pekala düşünebiliriz. Öte yandan Longines’in farklı zaman dilimlerini gösteren Longines Spirit Zulu Time’ı ve diğer değişik modelleri arasındaki hikaye anlatıcılığı da markanın CEO’su Matthias Breschan referansı ile dinliyoruz.

Portrelerin normal şartlar altında yansıttığı duygu durumlarını değişik bir bakış açısıyla ele alan Shirin Neshat sanat kulvarında yer alıyor. Sembolizm ilkeleriyle modanın değişen değerleri, bir zamanlar gariplikle karşıladığımız ancak şimdilerde normal olarak kabul ettiğimiz teknolojiler- yapay zeka tarafında durum sandığımız kadar masum değil- ve neredeyse unutulacak raddeye gelen city guide’lar da zaman içerisinde nerden nereye geldiğimizi özetliyor gibi.

Her koşulda olaylara farklı bir gözden bakmanın gelişim açısından etkili bir yol olduğunu düşünerek merakımıza yenik düştüğümüz anlara ithafen. Keyifli okumalar…