42. SAYI ÇIKTI

  • 13 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı çıktı. Kapağında, Audemars Piguet’nin Royal Oak Jumbo Extra-Thin Openworked modeline yer veren 42. sayıya info@qpmagtr.com adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.

İlk QP’nin üzerinden 20 yıl geçmiş ve Türkiye edisyonunun da 7 yaşına basmış olması, dergiciliğe ilk başladığım günlerdeki hayalperestliğimin aslında rasyonel tarafımla örtüştüğünü anlatır gibi. Yoksa bunca krize ve kültürel dalgalanmaya rağmen halen bugün QP’nin 4 kuşak marka imajı üzerinde çalışabileceğimi düşünmüyorum. Ama en nihayetinde elinizde tutuğunuz sayı, QP’nin Londra’daki yeni hayatını simgeliyor. Hayalimizde masmavi bir gökyüzü, güzel başlanmış sabahlar var. Umarım bu sayı, planlandığı gibi, okuyan herkesi bir süre problemlerden uzaklaştırabilir ve bu gibi mutlu günleri düşünmeye iter. Konular arasında her zamanki gibi saat dışından başlıklar da var.

Genel perspektifte- tıpkı bizimde dahil olduğumuz yenilikler gibi- geçmiş ve şimdiki zaman ortaklığına değinmek günümüzün mantalitesini özümsemize yardımcı oluyor. Watches & Wonders’ın 2022 edisyonları ve İsviçre’de Bienne sınırlarında konumunda Omega’nın CEO’su Raynald Aeschlimann’ın markanın farklı zaman dilimlerindeki mihenk taşlarına temas etmesi, yüksek saatçilik özelinde altını çizmek istediğimiz noktaları özetliyor. Alman sanatçı Anselm Reyle ise aynı bakış açısını bir zamanların Berlin’i ile anlatırken Rolls-Royce manüfaktür özelinde gelişimlerini aktarıyor. Zaman kıyaslaması için sabırsızlananlar sayfaları çevirmeye başlayabilir, keyifli okumalar…