27. SAYI ÇIKTI

  • 77 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı satışa çıktı. Kapağında Richard Mille’in RM 17-01 Manual Winding Tourbillon’a yer veren 27. sayıya, Kasım ayının üçüncü haftasına kadar seçkin kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.

Herkesin aylardır heyecanla bahsettiği malum hafta da İstanbul’dan geçti gitti… Bu sayede Yedinci Kıta’yı keşfettik ve Arter’in Türkiye’deki müze çıtasını nasıl yukarıya taşıdığına şahit olduk.

Biz de tüm bu happening heyecanlarını paylaşma hevesiyle, QP tarihinde ikinci kez olmak üzere, 27. sayıyı “Koleksiyoner Edisyonu” seçeneğiyle sunuyoruz. Yani toplamda üç kapak alternatifiyle çıktığımız yeni sayının biri, yüksek saatçilikten kafamızı kaldırıp nefes aldığımız daha farklı bir kapağa sahip. Ama elinizde tuttuğunuz o edisyon değilse, merak etmeyin, içerideki konuların hepsi aynı.

Roland Garros, Wimbledon ve ardından US Open’ı izledikten sonra, kapak konusunda Rafael Nadal’a selam ederek hazırladığımız 27. sayıda, en başta bahsettiğim haftadan hareketle, kapsamlı bir bienal dosyası hazırladık; sanatla gündemin birleştiği “şehir sergileri” kültürüyle başlayan dosyayı, İstanbul’un bienal tarihçesi ve şimdi gösterimde olan 16. İstanbul Bienali’nin küratörü Nicolas Bourriaud söyleşisi takip ediyor.

Yine İstanbul Bienali’nin ekolojik temasından yola çıkarak karbon ayak izini araştırdığımız yazıda ise esasen, Amazon Ormanları bazında, dünyayı sarıp sarmalayan yeşil alanlara saygının artması gerektiğinin altını çizmeye çalışıyoruz. Anlayacağınız, diğer tüm konuları da kendi köşelerinde olabilecek en eleştirel bakış açılarıyla ele almaya gayret ederek, Sonbahar’a düşünceli bir giriş yapıyoruz…