Yenİ Sayı: QP Türkİye’nİn 8. Sayısı Seçkİn Kİtabevlerİ ve Bayİlerde

  • 179 SHARES

Yüksek saatçilik dünyasının en başarılı maison’ları arasında QP Türkiye eşliğinde derin bir keşfe çıkmaya hazır olun.

Saat tutkunlarına adanmıştır.” mottosundan yola çıkarak saat meraklılarına, saat dünyasını en profesyonel şekilde sunmaya amaçlayan QP iki ay süren bir çalışmadan sonra tekrar saat meraklılarıyla birlikte. QP Türkiye’nin her sayıda daha da zenginleşen formatı bu sefer de saat dünyasının en derinlerini incelemeye devam ediyor.

Yeni sayıda, dergimizin kapağında bu sene 85. yılını kutlayan efsanevi Reverso modeli yer alıyor. Jaeger-LeCoultre’un bu ikon modelini hem marka hem de model perspektifinden inceliyoruz. Her sayımızda Genel yayın yönetmenimiz Beran Toksöz tarafından teste tabii tutulan saatleri konu aldığımız QP Test bölümünde ise Baselworld’de tanıtıldıktan sonra büyük merak uyandıran, cerachrom bezelli, efsanevi Rolex – Oyster Perpetual Cosmograph Daytona yer alıyor. Bir ay boyunca bilekte kalan saat yüksek performans gösterirken, kullanımına dair çıkan diğer sonuçlar ise gerçekten merak uyandırıcı.

Seyahat ve keşif tutkusunu üst seviyelerde yaşayan saat severlere en uygun modellerin başında gelen World Timer saatleri ise ayrı bir konu olarak inceliyoruz.

qp eight issue cover

Yeni saatının trendlerini incelerken ise hem görsel kodları hem de kullanım alanlarını masaya yatırıyoruz. Bu alanda karşımıza çıkan sonuç ise sade ama bir o kadar da şık görünümleriyle Milanese kayışlı saatler ve yat sevgisinden doğan regatta tutkunlarını hedefleyen Regatta fonksiyonlu saatler oluyor.

Seyahat bölümümüzde yeni sayımıza özel katkıda bulunan farklı bir isim yer alıyor. Aslı Zuhal Toksöz dört günde 1900 kilometre ile üç ülkenin nasıl gezileceğini kaşif bir ruhla anlatıyor. Sanat bölümümüzde Konular editörümüz Müjde Metin ise MoMA’da yer alan Dada sergisi ve 1921’de kaybolan kitaplar arasında kavramsal bir arayışa çıkıyor.

Q & A kısmında ise Pierre RaineroCartier estetiği” üzerine gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajıyla yer alıyor.

Keyifli hazırladığımız yeni sayımızı sizin de keyifle okumanız dileğiyle.