Yenİ Sayı

  • 340 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı bayilerde ve seçkin kitabevlerinde… Hem de Omega’nın koleksiyoner eki, Longines’in edisyonlu posteri ve Aviation 101 ekleri ile birlikte.

İki aylık periyotlar halinde yayınlanan dergimizin en keyifli dönemine geldik, yeni sayının yayınlanıp, okuyucular ile buluşmayı beklediği dönem. Geçtiğimiz sayılara kıyasla farklı bir pencereden bakan QP Türkiye yıl sonu sayısı yine horolojik dünyanın mekanik ve renkli yüzünü güncel haberler, özel röportajlar ve konular ile okuyuculara aktarmaya devam ediyor.
qp10omegainsertcoverÖncelikle belirtelim; bu sayıda IWC Portugieser’nin vizyonuna bambaşka bir açıdan bakarak, markanın sağlam postürüne katkı sağlayan değer yargılarını derinden incelemeye hazırlıklı olun. Kapakta da Müjde Metin’in realizasyonu ve Mustafa Nurdoğdu’nun fotoğrafları eşliğinde görsel bakımdan en tatmin edici formunda sergilenen IWC Portugieser Perpetual Calendar’ı Erçağ Akın, markanın tarihi eşliğinde en derin detaylarıyla masaya yatırıyor. İdealist ruhun, sağlam zanaatkarlık ile buluştuğu Portugieser modelleri yüksek saatçilik kulübüne özel giriş davetiyesi vadediyor.qpcover10th

Tav Passport Sanat bölümünde bir çağdaş sanat fuarının Paris’i nasıl mutlu ettiğini sorgularken, sanatın görsel anlamda en tatmin edici formlarından destek alıyor ve Petit Palais’de gerçekleşen Fiac’ın çağdaş sanat kavramlarında bir geziye çıkıyoruz. Rapor bölümünde ise senenin en merak edilen sorularından biri olan Smart watch’ların yüksek saatçilik dünyası açısından tehdit oluşturup oluşturmadığının cevabını yüksek saatçilik ve teknoloji uzmanlarının perspektifinden inceliyoruz.
screen-shot-2016-11-24-at-15-03-27Ayrıca Max Büsser (ya da yüksek saatçiliğin en kreatif ismi mi demeliydik?) ve arkadaşlarının uçarı markası; MB&F’in derinlerine Max Büsser ile gerçekleştirdiğimiz röportaj eşliğinde iniyoruz.
Okuyucularımız tarafından yoğun ilgi gören Koleksiyoner Eklerimize bu sayıda da yenilerini ekliyoruz. Hem Omega ile markanın ince detaylarını ekibimizin ziyaret ettiği Villeret, İsviçre manüfaktüründen çekip çıkarırken, hem de Aviation 101 eki eşliğinde yüksek saatçiliğin havacılık tarihine kronolojik bir bakış atarak göklere uzanıyoruz.
Keyifle hazırladığımız yeni sayımızı sizlerin de beğenisine sunarken ilk etapta bahsedebileceklerimiz bunlar, ancak çok daha fazlasını kendi perspektifinizden 10. Sayıda bulabilirsiniz.
Horolojik dünyanın kreatif bakışımızdan çıkan yeni formülü beğeninize sunuldu, iyi okumalar dileriz…