Post-Modern Happy-Go-Lucky Bureau

  • 160 SHARES

Bu kez baktığımız çalışma masası bir marka kimliğini yansıtmıyor; Pompidou’daki Beat Generation sergisiyle birlikte Mozart’ı da seven birini canlandırıyor. Realizasyon Müjde Metin, Fotoğraf Berkant Demirbek.

Ne Düşündük?
Sosyolog Zgymunt Bauman’ın mutlulukla ilgili cevabını: “Kültür, varoluşun açıklamasına amaç ekleyebilen bir hüner; anlamsızı anlamlaştıran, mantıksız yaşam ömrünü mantıklı görev ve projelere dönüştüren, sonuçta da, insanlık hali mutsuzluğu, mutlu anlar silsilesiyle çözen…”

Ne Seçtik?
Beymen’den Globe-Trotter mini valiz, El Casco kalemlik, şans kaplumbağası, kalem açacağı, Paul Smith kol düğmeleri, poche Vista Alegre; Montblanc’dan defter ve Meisterstück Solitaire Doué Blue Hour Classique tükenmez kalem; Venedik Bienali’nden kurşun kalem; Assouline’den ‘Andy’ kitabı; Louis Vuitton’dan yüzük ve evrak çantası; Centre Pompidou’nun butiğinden kağıt vazo; Shopi go’dan Vincent Van Gogh’un A Wheatfield with Cypresses edisyonu, Maison Martin Margiela masa saati, Czech & Speake manikür seti; Marshall Kilburn krem hoparlör. Çalışma masası, Hamm Design; plak, Jean Pierre Rampal; sandalye Art Deco.