Pİlot Karşılaştırması

  • 260 SHARES

Heritage geçmişleri ile pilot saatlerin tarihinden ilham alan ve pek tabii geleceğini şekillendiren iki model. İri tepe kolları, okunaklı Arabik rakamları ve vintage detayları ile beğeni toplayan modellerin, ikinci zaman dilimi fonksiyonuna sahip kasalarındaki nüanslar ise detaylarda gizli.

Zenith Heritage: Pilot Type 20 GMT
Fonksiyonlar:
24 saatlik ikinci zaman dilimi göstergesi ve saat dokuz yönünde küçük saniye göstergesi
Mekanizma: 28.800 vph, otomatik kurmalı Elite 693 kalibre
Güç rezervi: 50 saat
Kasa çapı: 48 mm
Kasa Materyali: Paslanmaz çelik
Fiyat: 9.620CHF
Slogan: “Pilot ibaresine kadranda yer veren ve kırmızı ikinci zaman dilimi ibresi ile okuma kolaylığı sunan Zenith modeli, ayrıntıların yüksek saatçilikte ne denli önemli olduğuna dikkat çekiyor. “

zenith

Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time 5524G-001
Fonksiyonlar:
İkinci zaman dilimi göstergesi, local/home gece-gündüz göstergesi, saat altı yönünde tarih göstergesi
Mekanizma: Elle kurmalı kalibre 324 S C FUS
Güç rezervi: 35-45 saat
Kasa çapı: 42 mm
Kasa materyali: Beyaz altın
Fiyat: 46.200 CHF
Slogan: “Güvenilir mekanizması ve tarihi değere sahip tasarımı ile koleksiyonerler için de önem arz eden model, beyaz altın kasası ile pilot saatleri arasında farklı bir zarafet yakalıyor.”

patekphilippe

QP Kararı: 2013 senesinde 57.5 mm kasası ile hem ilginç hem de oldukça büyük bulunan Zenith Pilot Montre d’Aeronef Type 20 GMT’nin küçülen ve sadeleşen versiyonu, 48 mm’lik paslanmaz çelik kasasında uçuş rüyasını devam ettiriyor. Her ne kadar küçülmüş olsa da 16 mm kalınlığa sahip bu heritage Zenith modeli için önceliğiniz çok kibar bir bileğe sahip olmamak olmalı. Sonrasında ise saat yüksek okunurluk yakalayan kadranı, güvenilir mekanizması ve vintage kayışı ile kokpitte yakın arkadaşınız olmaya hazır. Patek Philippe ise pilot modelleri söz konusu olduğunda dahi ciddiyeti elden bırakmıyor. Erken dönem pilot saatlerinden ilham alan ancak bu ilhamı yeni yüksek saatçilik teknikleri ile birleştiren Patek 5524G, modern erkeğin kokpit gereklerini daha minyon ama daha gösterişli bir kasada sunuyor. Kararı öncelikle bilek boyunuza sonrasında ise bütçenize bırakmanızı öneriyoruz.