ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DALIŞ SAATİ

  • 197 SHARES

Tıpkı markanın ethos’u gibi, Bell & Ross’un yeni dalış saati BR 03-92 Diver Green Bronze da tipik olmaktan çok uzak bir prensipler bütününü temsil ediyor. “Nasıl?” diye soracak olursanız, saatin ismindeki ibarelerin kendini özetlediğini söylemek yeterli olacak.

BR 03-92 Diver Bronze’u tek bir kelime ile özetlememiz gerekse kesinlikle atipik’i kullanırdık. Nedeni ise saatlerin isimlerinde dalış sözcüğü geçtiğinde mavi ve tonlarının da bu çerçevede yer bulacağına dair kırılmayan inancımız. Bell& Ross’un yeni dalış saati BR 03-92 Diver Green Bronze, materyal olarak bronzu, renk olarak ise hakiyi seçen bir tasarıma sahip. Görsel olarak denizden ziyade kamuflaj ve askeriyeyi çağrıştıran saat, bu kombinasyonu ile neo-retro bir havayı benimseyerek ilk izlenimde şaşırtma prensibini benimsiyor.

Sadece 999 adet üretilen model, otomatik mekanizmalı BR-CAL.302. ile çalışmakta. Kadranın saat, dakika, saniye ve tarih göstergelerine yer verirken, dalış sırasında kafanızın karışmaması için fonksiyon özelinde seçimini minimallikten yana kullanıyor. 42 mm’lik kasasını çevreleyen bir dakikalık dilimlerle ölçüm yapılabilen tek yöne dönebilen bronz bir bezele sahip. Ve tabii ismindeki “diver” kelimesinin içini doldurmak adına 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Haki deri kayışı ile sadece denizaltında değil su üzerinde de kullanım için idealize edilen BR 03-92 Diver Bronze, alternatif bir dalış saatine dair bugünlerde karşımıza çıkan en enteresan prototip olma özelliğini taşıyor.