CAMPANA BROTHERS’I DERİNLEMESİNE ÇÖZÜMLEMEK

  • 65 SHARES

Brezilyalı duo’nun 35 yıllık portfolyosunu tek bir seferde incelemek isteyenler için ideal sergi Brezilya’da gerçekleşiyor.

Fernando ve Humberto Campana, Brezilyalı iki tasarımcı olarak adlarını duyurmak için 1983 yılını bekliyorlar. Bu tarihte, halat, ahşap artıkları gibi atık ve sıradan materyaller kullanarak bir mobilya tasarlayan ve daha sonra farklı coğrafyalarda tasarımlarını satmaya başlayan ikili, zaman içerisinde modern mobilya tasarımındaki sözü geçen isimlerden biri halini alıyorlar.

Bugün geri dönüp baktığımızda pek çok kült mobilya tasarımında Campana Brothers imzası görüyoruz ve tasarım endeksinde gelişen modernist bir perspektife tanıklık ediyoruz. Şimdi, Brezilya’da gerçekleşen sergide, Campana Brothers’ın deyim yerindeyse 1800 metre karelik bir alanda retrospektifini görmek mümkün. Campana Brothers – 35 Revolutions başlıklı sergi, her ne kadar bugün uluslararası seyahat imkansız görünse de, yolu Brezilya’ya düşecekler için ajandalarda not edilebilir. Üç farklı tarihi milat kabul ederek sınıflandırılan ve üç parçaya ayrılan sergi için son tarih 12 Mayıs.