MAPPLETHORPE’UN KADRAJINDAN BAKMAK

  • 24 SHARES

“Implicit Tensions: Mapplethorpe Now”, fotoğrafçı Robert Mapplethorpe’a adanmış iki kısımdan oluşan bir sergi. Implicit Tensions’ın ilk bölümü, 93 yılında müzeye Robert Mapplethorpe Foundation tarafından bağışlanan eserlere adanıyor.

Ölümün ardından 30 yıl geçse de fotoğrafları ile ilgili hala konuşturan Robert Mapplethorpe’ın eserleri, Guggenheim Müzesi tarafından tüm seneye yayılan bir sergi ile kutlanıyor. “Implicit Tensions: Mapplethorpe Now”ın ilk kısmı 25 Ocak-10 Temmuz arasında görülebilirken, ikinci kısım 24 Temmuz-5 Ocak 2020 tarihleri arasında sergilenecek. Bu kapsamlı kürasyonun amacı ise 199 yılında Robert Mapplethorpe Foundation tarafından müzeye bağışlanan 200 fotoğraf ve objeyi onurlandırmak.

Guggenheim New York’un sanatçının adı verilen Mapplethorpe Gallery adlı bölümünde sergilenecek seçkinin ilk kısmı fotoğrafçının erken dönem polaroid, kolaj ve still life’larından oluşuyor. Dönemde arkadaş olduğu tüm sanatçı ve ünlülerin portrelerinin de sergilendiği bölümü görmek için 10 Temmuz’a kadar vaktiniz bulunuyor.