MİMARLARIN GÖZÜNDEN

  • 24 SHARES

Niş Fransız gözlük markası Maison Bonnet, yeni sezonda daha önce dört farklı mimar için özel olarak ürettiği tasarımları yeniden satışa sunuyor.

Maison Bonnet’nin 1930’lardan beri özel olarak gözlük ürettiği isimlerin sıralamaya ne vaktimiz ne de bu sayfa yeterli olur. Her ne kadar niş markanın kendine ait bir newsletter hizmeti olsa da, Maison Bonnet takipçilerinin gelen kutularını yalnızca haber değeri taşıyan yenilikleri paylaşmak adına dolduruyor. Bu yüzden, geçtiğimiz günlerde markanın dört farklı mimar için farklı dönemlerde özel olarak tasarladıkları gözlükleri tekrar satışa sunduklarına dair bir mail alınca bunun haber değeri taşıdığından emin olarak paylaşma gereği hissediyoruz.

Le Corbusier, Ieoh Ming Pei, Christian Liagre ve Joseph Diran’ın beğenileri ve istekleri doğrultusunda tasarlanan gözlükleri hem optik hem de güneş gözlüğü şeklinde kullanmak mümkün. Normalde kaplumbağa kabuğundan tasarlanan ama bu özel edisyon için materyal olarak asetatın seçildiği gözlükler Maison Bonnet’nin Paris ve Londra butiklerinde satışta olacak. Tabii dilerseniz bir marka geleneği olarak mimarların seçtiği materyali de seçiminize dahil edebilirsiniz.