30. SAYI ÇIKTI

  • 81 SHARES

QP Türkiye’nin yeni sayısı satışa çıktı. Kapağında Audemars Piguet’nin arşivini günümüze uyarladığı [Re]master projesinin, kolaj sanatçısı Ben Lewis Giles tarafından yorumlanmış versiyonuna yer veren 30. sayıya, info@qpmagtr.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Biri çıkıyor, hayal gücüne tutunuyor ve F. Scott Fitzgerald’ın İspanyol Gribi sırasında karantinada nasıl yazacağını düşünüp, Fitzgerald’ın ağzından bir mektup kaleme alıyor; sonrasında bu mektup viral oluyor; paylaşımlar arasında bir noktada bir okuyucu mektubu gerçekten Fitzgerald’ın yazdığını zannediyor ve bu yanlış bilgi yayıldıkça yayılıyor; mektubu dünya genelinde pek çok kişi Fitzgerald’ın yazdığını sanıp paylaşıyor…

Biz bu duruma QP ekibi olarak, karantinanın bari kaynakçası, okuması, referansı bol olsun diyoruz.

QP’nin 5. yılını kutladığımız bu sayıyı, coronavirus krizi global bir krize dönüşmeden evvel planlamış; renklerden yola çıkan bir konu listesi hazırlamıştık. Dış etkenlerden dolayı sayfa sayısını azaltmak zorunda kalsak da, pandemi yüzünden evlere kapandığımızda, en verimli çıkış yolunun zihinlerimizi üretken ve kreatif tutmak olduğunu fark edince, renklerden vazgeçmek istemedik.

Keyifli okumalar…